У ДБР вручили підозру народній депутатці Софії Федині - Подробиці

Подія: Сьогодні, 12 лютого, ДБР вручило нардепці від партії "Європейська солідарність" Софії Федині підозру щодо кримінального провадження про погрози президенту Володимиру Зеленському, а також повістку на допит. Депутатка вважає, що у такий спосіб країна скочується до масового концтабору.

Об этом сообщает Роспрес


Деталі: Про вручення підозри і отримання повістки повідомила журналістам сама Федина після виходу з ДБР, під приміщенням якого відбулася акція на її підтримку.


"Мені вручили підозру за погрози президенту словами "а знаєш, там бувають обстріли, "а знаєш, там розриваються гранати", "бездумно їздити на передову в білій чи голубій сорочечці". І ви всі знаєте, що мої слова — це правда. Це не погроза і не попередження, і не застереження, це є реальність. А за реальність не карають...", — сказала Федина. Депутатка також додала, що їй намагаються інкримінувати думку-злочин, а це означає, що "ми скочуємося до масового концтабору".


Коментарі: У партії "Європейська Солідарність" дії ДБР засудили. Зокрема, депутатка Ірина Фріз наголосила, що згідно зі статтею 34 Конституції України Софія Федина мала право висловити критичне судження на адресу Зеленського. "ДБР, на всіх повісток не вистачить, схаменіться та займіться своїми прямими обов’язками — справами по боротьбі з корупцією, а не політичним тиском на опонентів чинної влади", — написала вона на своїй сторінці у Facebook.


Нардепка від "ЄС" Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що після скасування депутатської недоторканності це — перше вручення підозри народному депутату. "Підозру вручили не корупціонеру, не гвалтівнику і не державному зраднику. Почали політичне переслідування депутатки, яка нібито "погрожувала" Президенту. Це початок дуже поганої ери, ери беззаконня і затуляння ротів", — йдеться у її повідомленні у Facebook.


Із підтримкою Федини виступив також батько героя України, загиблого під час Революції Гідності, Устима Голоднюка — громадський діяч і волонтер Володимир Голоднюк. У відеоролику, який він розмістив на своїй сторінці у Facebook, Голоднюк наголосив, що судові справи проти Антоненка, Дугарь і Кузьменко "сфабриковані навіть з погляду абсолютного дилетанта", а ще його обурює переслідування Марусі Звіробій та Софії Федини. Волонтер вважає, що мета таких дій — залякати патріотів України.


Що було раніше: 10 лютого Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід військовій і волонтерці Олені Біленькій (на псевдо Маруся Звіробій), із якою Софія Федина записала відеозвернення на адресу Володимира Зеленського. Її відпустили під особисте зобов’язання. Також волонтерка до 9 квітня 2020 року має носити електронний браслет.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/u-dbr-vruchili-pidozru-narodniy-deputattsi-sofii-fedini”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя