До Дня міста статисти розповіли цікаві факти про Івано-Франківськ (інфографіка)

Івано-Франківськ – економічний і культурний центр Прикарпаття, свій день народження відзначає в день отримання Магдебурзького права (7-го травня 1662 року).

Результат пошуку зображень за запитом "івано франківськ"

Зараз в обласному центрі, за оцінкою, проживає понад 233 тисячі мешканців або майже 17% чисельності наявного населення області. Населення міста є молодим, оскільки найбільшу його частку (35,5%) складають особи віком 20–39 років та 26,8% – вікова група 40–59 років. Останніми роками чисельність населення міста щорічно зростає на 2,5 тисячі осіб.

Сьогодні Івано-Франківськ є одним із найбільш динамічних міст в Україні, яке активно розвивається як в економічній, так і соціальній сферах.

Основу промислового комплексу міста складають підприємства переробної промисловості, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. За 2016 рік промислові підприємства Івано-Франківська реалізували продукції (товарів, послуг) на 10,4 мільярдів гривень, що склало близько 30% загальнообласного обсягу.

Будівельні підприємства міста забезпечують 69% загальнообласних обсягів будівельних робіт. Одним із основних напрямків соціально-економічного розвитку міста є будівництво житла. Чверть загальної площі житла, спорудженого в області у 2016 році, знаходиться у місті Івано-Франківську. В середньому щорічно за останні 5 років приймалися в експлуатацію 3,7 тисячі квартир загальною площею 279,8 тисяч квадратних метрів.

Підприємства та організації обласного центру за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2016 року освоїли понад 3,3 мільярди гривень капітальних інвестицій або 41,7% загальнообласного обсягу. У розрахунку на одну особу населення освоєно 13,2 тисяч гривень на противагу 5,8 тисяч гривень в середньому по області.

Інвестори з 45 країн світу на кінець 2016 року вклали в економіку міста 456,3 мільйони доларів США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).

Зручне географічне розташування, динамічний економічний розвиток міста Івано-Франківська сприяє збільшенню експортного потоку товарів місцевого виробництва, обсяг якого у минулому році склав 377,4 мільйонів доларів США. Порівняно з попереднім роком обсяги експорту товарів збільшилися у 2,2 рази, імпорту – на 36,2%.

У загальнообласних обсягах експорту товарів питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у минулому році склала 69%, імпорту – 49%.

Партнерами міста у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 87 країн світу. Найбільші експортні поставки з обласного центру здійснювалися до Румунії, Італії, Польщі, Чехії.

На підприємствах, в установах й організаціях міста зайнято майже 70 тисяч осіб, що складає 35,6% середньооблікової чисельності штатних працівників, зайнятих в економіці області.

Вагомими чинниками успішного розвитку Івано-Франківська сьогодні є промисловість, розвинені інфраструктура та соціальна сфера, працелюбні мешканці. Місто володіє значним науковим і кадровим потенціалом, що дозволяє вирішувати якісно нові завдання сталого соціально-економічного розвитку, каже начальниця Головного управління статистики в Івано-Франківській області Олена Бліннікова.

335Джерело статті: “http://pravda.if.ua/news-122141.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя