НБУ прогнозує інфляцію у 12% на кінець року


Національний банк вважає цілі щодо споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року досяжними.

Про це повідомляє УП.

Як зазначається, уповільненню інфляції сприяло помірне зміцнення обмінного курсу гривні, яке спостерігалося внаслідок покращення зовнішньої кон’юнктури на сировинних ринках та відповідного збільшення надходження валютної виручки в країну.

“За цих умов Нацбанк, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, купував іноземну валюту для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцненню обмінного курсу, зумовленому фундаментальними факторами”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, нещодавно оголошені урядом вищі темпи зростання тарифів на опалення та гарячу воду у поточному році зумовлять більший внесок адміністративної складової індексу споживчих цін у 2016 році та менший – у 2017 році порівняно із припущеннями прогнозу НБУ.

“Підвищення адміністративно регульованих цін та тарифів у окремі місяці цього року зумовлюватиме тимчасове прискорення інфляції. Однак їх коригування до ринково-обґрунтованих рівнів не потребуватиме проведення більш жорсткої монетарної політики”, – повідомляє НБУ.

“По-перше, у середньостроковій перспективі це сприятиме зниженню інфляції завдяки усуненню викривлень у процесах ціноутворення в майбутньому. По-друге, це стримуватиме тиск на інфляцію з боку платоспроможного попиту населення на інші товари та послуги вже в 2016 році”, – зазначає прес-служба.

Як наголошується, через цей та інші фактори тиск з боку внутрішнього попиту на споживчу інфляцію на прогнозному горизонті очікується незначним.

“Ключовим фактором для досягнення цінової стабільності залишається продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом”, – йдеться у повідомленні.

“У разі подальшого зниження ризиків для цінової стабільності та уповільнення прогнозної інфляції Нацбанк продовжить поступове пом’якшення монетарної політики для підтримки відновлення економічної активності”, – повідомляє прес-служба.


Источник: “http://www.informator.news/nbu-prohnozuje-inflyatsiyu-u-12-na-kinets-roku/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя